Interaktywna prezentacja noża XO Odontosurge

Innowacyjne rozwiązanie w chirurgii wysokich częstotliwości. Nóż chirurgiczny Xo Odontosurge duńskiej firmy XO.

 

Oszczędność czasu plus optymalny przebieg leczenia. 

W celu wykonania uzupełnienia poddziąsłowego można na krótko odsłonić kieszonkę dziąsłową. Ten proces jest odwracalny. Już po kilku dniach tkanka miękka goi się. Również przy pobieraniu wycisku dla wykonania korony z poddziąsłową granicą preparacji stosuje się tą technikę. 

Dzięki niej wycisk pobierany jest w optymalnych warunkach z możliwością osuszenia tkanek otaczających. Metoda ta przynosi zawsze dobre rezultaty i przyczynia się do oszczędności czasu i materiału. 
Precyzyjne, bezbłędne i bezkrwawe cięcie. 

Przy pomocy XO ODONTOSURGE można wykonywać cięcia bez nacisku. Końcówka instrumentu ma właściwość łatwego przenikania poprzez tkankę umożliwiając przeprowadzenie precyzyjnego, prawie zupełnie pozbawionego krwawienia cięcia, z możliwością stałej kontroli operowanego miejsca. 

XO ODONTOSURGE zapewnia pacjentowi wyjątkowo krótki czas gojenia i redukuje do minimum tworzenie się tkanki bliznowatej. Te szczególne zalety zawdzięcza owo urządzenie wyjątkowo wysokiej częstotliwości (27MHz). Również dzięki temu tworząca się warstwa tkanki nekrotycznej w miejscu cięcia pozostaje bardzo cienka. W trybie pracy COAG można za pomocą XO ODONTOSURGE także hamować krwawienie.