Interaktywna prezentacja skalera XO Odontogain

Skaler Perio XO Odontogain

Nowe metody w leczeniu parodontozy. Obecnie istnieją już możliwości leczenia schorzeń przyzębia bez ingerencji chirurgicznej.  
 

Przyczynia się to do mniej traumatycznego przeżycia dla pacjenta, jak również gwarantuje lepszy efekt kosmetyczny. Jest już naukowo udowodnione, że usunięcie konkrementów poddziąsłowych przy udziale XO ODONTOGAIN w połączeniu z przepłukiwaniem kieszeni dziąsłowych przy udziale XO PERIODINE( 0,1% roztwór PVP-Jodine) daje pozytywne rezultaty w leczeniu schorzeń przyzębia. 

Użycie XO PERIODINE do przepłukiwana w czasie zabiegu kieszeni parodontalnej wykazuje długotrwałe działanie. To przeciwdziała nawrotom zapalenia i konserwuje tkankę przyzębia. 

Ta niechirurgiczna metoda leczenia daje porównywalne rezultaty jak zabieg chirurgiczny (kiretaż otwarty). Jednocześnie konkrementy nad i poddziąsłowe oraz kamień i osad nazębny zostają znacznie łatwiej usunięte. 

W przypadku zaawansowanej choroby przyzębia z głębokimi pionowymi zanikami kostnymi leczenie tą metodą prowadzi do bardzo widocznej redukcji głębokości kieszeni parodontalnej, którą powinno się dodatkowo spłycić poprzez zastosowanie transplantacji kostnej. Proces gojenia powinien być dodatkowo stymulowany poprzez prawidłową higienę jamy ustnej. 

Unikalne zalety 

Podczas konstruowania XO ODONTOGAIN udało się wprowadzić końcówkę instrumentu w ruch obrotowy. Poprzez bardzo wysoką częstotliwość 42 kHz instrument drga z bardzo małą amplitudą 0,02 mm. W wyniku tej kombinacji kąt nachylenia końcówki instrumentu do powierzchni zęba nie odgrywa już większej roli. 

Tym samym niebezpieczeństwo uszkodzenia tkanek zęba zostało zredukowane do minimum. W tej sytuacji lekarz prowadzący zabieg ma znacznie lepsze dojście do leczonego obszaru. Reguła ta odegrała też ważną rolę w „normalnym” usuwaniu kamienia nazębnego. 

Uniwersalne możliwości XO Odontogain 

Jako instrument dodatkowy do XO ODONTOGAIN firma XO – CARE A/S opracowała przyrząd do endodoncji, do szybkiego opracowywania kanału zębowego. Oprócz tego proponuje również instrument Thin-Line do wygładzania i polerowania szczególnie trudno dostępnych powierzchni korzeniowych. 

Wszystkie wymienione instrumenty można bardzo łatwo w przeciągu kilku sekund wymienić bez użycia narzędzi pomocniczych. XO ODONTOGAIN ułatwia pracę stomatologa i zapewnia delikatne leczenie. 

Parametry techniczne skalera XO Odontogain 

Technologia 
- Mikroprocesorowe sterowanie 
- Magnetostrykcyjna zasada drgań (pręt ferrytowy) 
- Częstotliwość : 42 kHz 

Amplituda drgań końcówki 
0,01 – 0,02 mm. 

Końcówki 
Wykonane z wysokopolerowanego tytanu 

Rodzaje Końcówek 
Uniwersalna; Perio; Cienka Prosta, Prawa, Lewa; Endo, Grubsza Prosta, Prawa, Lewa, Do zdejmowania koron oraz CEM. 

Irygacja 
Pompa do irygacji z regulacją od 10 do 80 ml/minutę 

Płyny do irygacji 
- XO PERIODINE 
- 0,1% roztwór PVP-Jodine 

Higiena i bezpieczeństwo 
Rączka, rękaw oraz pojemnik na końcówki można sterylizować w autoklawie w temperaturze 134 stopni Celsjusza 

Normy 
Testowany zgodnie z normą EN 60601-1 (IEC 601-1). 

Certyfikaty 
Certyfikat 93/42/EEC